Глобальне потепління? Танення льодовиків? Затоплення планети? То може нам перебратися під воду? Певно так подумали інвестори й творці ресторану Under у Норвегії, про який ми розказуємо у матеріалі…


Уявіть, ви вечеряєте у величезному акваріумі. Уявили? Це і буде норвезький ресторан Under. Місце, що розташоване на узбережжі Північного моря, серед скель Njerves фіорду.

Екстер’єр ресторану вражає мінімалістичним брутальним дизайном, який органічно вписується в сувору природу норвезького краю. За формою Under нагадує бетонну капсулу довжиною 34 метри, яка наче закам’яніла, виринаючи з води.

Ресторан має три рівні: на верхньому поверсі, на рівні морського прибою, розташовано вхід, з інтер’єром із дерева. Рівнем нижче — бар шампанських вин у стилі піщаного узбережжя, і в самому низу — безпосередньо ресторан, з дизайном у темних тонах із вдало дібраною підсвіткою у кольорах морського дна.

На рівні ресторану, від підводного світу відвідувачів відділяють кілька десятків сантиметрів водонепроникних стін, а також міцне скло, наче стіна величезного натурального акваріума. І справді, якщо пощастить забронювати столик біля підводного вікна, є можливість спостерігати мешканців акваторії зблизька, як в акваріумі. І до речі, у тій самій підводній будівлі розташовано морський дослідницький центр, у якому вивчають морську біологію і поведінку риб за допомогою камер та інших технічних приладів. Так само і у гостей ресторану є можливість трішки побути дослідниками моря…

Радимо подбати про бронювання столика в Under заздалегідь, оскільки там завжди багато туристів і столики зайняті на місяць вперед. Та чим іще вразить цей ресторан? Звичайно стравами!

Окрім екстер’єру та інтер’єру в Under цікаве меню на основі місцевих морепродуктів, які цілковито відповідає підводній тематиці ресторану.
Заклад пропонує 20 страв, що розроблені данцем-експатріантом Ніколаєм Еллітсгордом (Nicolai Ellitsgaard), який прийшов працювати в Under з відомого ресторану Måltid. Він зібрав команду з 16 талановитих кухарів, що готові вражати гостей вишуканими поєднаннями смаків, і задовольняти смаки навіть найвибагливіших гурманів.

Отже, якщо будете у Норвегії, і якщо вам цікаво, як це «вийти сухим із води», рекомендуємо відвідати Under. Про інші цікаві місця читайте тут.

Романенко Єлизавета