Люди приїжджають до цього дива з різних куточків країни. Адже вони вірять, що вона зцілить їх від хвороб. Як же вона виглядає, та в чому її особливість?


Яблуня-колонія – одне з семи чудес України, розташоване в Сумській області. Ця двохсотрічна пам’ятка природи мало не загинула від шкідників і почала сохнути в 2016 році, але наступної весни вона дивом зацвіла.

Працівники станції натуралістів стверджують, що люди, які приїжджають до цього дерева, прагнуть не лише помилуватися його красою та незвичайністю, а й прихиляються до дерева, бо вірять в його особливу силу. Туристи вважають, що воно допомагає хворим стати знову здоровими, жінкам, які хочуть мати дітей.

За легендою, понад 200 рокі назад яблуню посадив князь Мещерський на знак кохання своєї дружини. Поряд із яблунею знаходиться могильна плита, на якій викарбувано: «Князь Петр Сергеев сын Мещерский родился 1780 августа 24 умер 1848 февраля 18 в отроду 68 лет». Саме через цей міф місцеві люди називають яблуню княжою.

Дерево цікаве тим, що воно давно не має материнського стовбура. А його гілки дуже широкі і вони розрослися на велику площу, утворивши такий собі кущ з півтора десятка стовбурів. Ця конструкція займає площу 10 соток.

Як же вона продовжує собі життя? Її віття не просто розташоване близько до землі, воно ще й пускає своє коріння в неї. І навіть за умови, що якийсь стовбур помре, з’являться декілька інших.

Ця диво-яблуня настільки зачарувала Івана Мічуріна, радянського біолога та селекціонера, доктора біології, що він вирішив згадати її в одному зі своїх томів. «В томі IV творів І.В. Мічуріна (1948 р. стор. 599) є про неї згадка. Вражений переказами про незвичайну яблуню-сад Іван Володимирович просить відповідні служби Кролевця надіслати яблуневі живці.» – написано на охоронно-інформаційному знаку.

Працівники станції натуралістів також намагалися розмножити унікальну яблуню, але вона ніде не приживилася. Хоча вчені не спостерігають ніяких аномалій у цій місцевості.

Територія, на якій розміщена яблуня-колонія, огороджена парканом. Раніше місця між ним та яблунею було придостатньо, сьогодні ж вітки нахиляються за огорожу. Але місцева влада обіцяє виправити ситуацію.

Анастасія Редкач