Ось уже рік світ живе в нових реаліях і намагається підлаштуватися під умови карантину. Для любителів мандрів – це справжній виклик! Багато хто обрав тактику очікування й кожен день із надією сподівається на новини про закінчення пандемії, але є й ті, що попри ризик не відмовляються від подорожей.


Їхати чи не їхати – обирати вам, ми ж розповімо, яких заходів дотримуватись, щоб поїздка не стала причиною захворювання.

Дізнайтеся про епідеміологічну ситуацію в країні

Багато держав ввели заборону на в’їзд та закрили свої кордони. Та кожен день ситуація змінюється й потрібно це враховувати. Щоб легше було орієнтуватись, радимо використовувати карту світу для планування подорожей за кордон під час пандемії за посиланням https://tripadvisor.mfa.gov.ua.

Інтерактивна карта показує інформацію, перевірену МЗС України, дані регулярно оновлюються. Ви зможете перевірити чи можна в’їхати у конкретну країну, чи можливий через неї транзит та за яких умов все це відбувається.

Аптечка та запобіжні заходи

У вашій аптечці обов’язково мають бути ліки трьох видів:

  • Стандартні препарати (жарознижувальні, знеболювальні, антигістамінні, пігулки для серця, засоби при отруєнні тощо). Потрібно завжди бути готовим до того, що людині може знадобитися екстрена допомога.
  • Якщо ви маєте хронічне захворювання, потурбуйтеся про те, щоб все необхідне було під рукою і вам не довелося у незнайомому місці шукати необхідні ліки.
  • Якщо ж ви постійно змушені купувати та приймати якісь пігулки й знаєте, що закордоном вони також є, подбайте про рецепт від лікаря. Без нього вам можуть не продати медичний засіб.
  • Майте при собі антисептики. Це можуть бути спеціальні серветки чи гелі, але вміст спирту в них повинен бути не менший 60%.
  • Подумайте над придбанням страховки. У разі необхідності лікування за кордоном є ризик витратити багато коштів, адже медичні послуги там зовсім не дешеві. Страховка може частково або й повністю покрити всі витрати.

Впродовж подорожі

Ось ми вже перевірили країну, зібрали потрібне, придбали страховку, а що ж далі? На цьому все? Звичайно, що ні. Про здоров’я не потрібно забувати і під час подорожі.

  • Мийте руки. Пам’ятайте, що 80% інфекцій передаються саме через руки. Тому зверніть на це увагу, мийте ретельно та не один раз на день.
  • Приділіть увагу помешканню. Протріть засобом для дезінфекції ручки дверей, крани, вимикачі світла й місця, яких ми часто торкаємось. Не всі прибиральниці роблять свою роботу старанно, тому краще зайвий раз самому попіклуватись про себе. Рекомендуємо також відмовитись на час подорожі від приймань ванни, бо душ – це більш безпечно та гігієнічно. Ретельно мийте посуд.
  • Якщо є знайомі, що вже були у місці, куди ви вирушили, порадьтесь з ними про вибір готелю. Головні критерії, звичайно, це якість обслуговування та чистота.
  • І будьте у гарному настрої! В жодному разі не потрібно впадати в параною й пів дня витрачати на санітарну обробку кімнати. Просто дотримуйтесь елементарних невеличких правил та проводьте час з користю.

Спілкуйтеся, гуляйте, відвідуйте музеї та пляжі, тільки виконуйте всі застереження і тоді ви не лише вбережете себе від вірусів, а й отримаєте велику кількість позитивних емоцій та заряду для нових звершень.

Будьте здорові!

Надія Самойлова