Японія – країна вранішнього сонця. Вона відома своїми пейзажами, неповторною архітектурою і надзвичайно працьовитими людьми. А справді особливою Японію роблять унікальні традиції та звичаї. Про які з них варто знати мандрівникам перед поїздкою до країни, читайте далі.


Можна дрімати майже всюди

Чи можете ви уявити, що спати в офісі під час роботи дозволено? В Україні та багатьох інших державах це здається неможливим. А от у Японії – цілком реально. Сон тут означає ніщо інше, як відданість своїй праці. Дві-три години відпочинку в офісі – цілком нормальна практика. Самі японці називають це явище інемурі. Та і дрімають вони не лише в офісі, а й потягах та громадських місцях. Особливо необхідно дотримуватися тиші в громадському транспорті.

Чайові потрібно залишити вдома

В Україні ми звикли залишити чайові після трапези в кафе чи ресторанах. Європейці теж мають схожі традиції. А от в Японії залишати чайові взагалі не можна. Вони не потрібні ні в таксі, ні в ресторанах. Це є невід’ємним елементом культури вже багато років. І ніяких загадок у такому ставленні немає. Просто японці вважають, що за найкращий сервіс додаткової плати не треба.

Вулиці не мають назви

Варто бути готовим до того, що вулиці японських міст не мають назви. Власне система для поштових відправлень є надзвичайно складною. Вона складається з префектури, міста, дистрикту. Потім уже йдуть номери – зазвичай вони відповідають даті побудови. Та у багатьох регіонах поза Токіо та Хоккайдо вулиці не мають назви взагалі.

Запізнення потяга – це катастрофа

Напевно, усі добре пам’ятають потяг «Укрзалізниці», який може запізнитися на п’ять і більше хвилин. Що там уже говорити, іноді доводилося чекати годинами. Водночас у Японії зазвичай потяги приїжджають на станції майже вчасно. Як правило, у середньому вони не запізнюються більше, ніж на 50 секунд. На швидкісній лінії Токайдо-Сікансен – це взагалі 30 с. Після затримки навіть на 5 хвилин пасажири отримують спеціальний сертифікат, який доводить роботодавцю факт запізнення.

Не забувайте зняти взуття

У зв’язку із кліматом і не лише в Японії люди сплять на підлозі. Та це лише одна з особливостей, які стосуються домашнього затишку. У країні існує традиція роззуватися перед входом до кімнат із килимами, приватних будинків і навіть окремих зон ресторанів. У готелях теж знімають взуття. Щоб пересуватия всередині, часто видають домашні капці.

Якщо на вас кричать – це нормально

Ця традиція звучить дивно. Можливо, воно так і є. Але у багатьох громадських закладах, переважно ресторанах і кафе, будуть голосно кричати “irasshaimaseee” (ірашаймасе). Насправді це лише привітання. У перекладі «ірашаймасе» означає «ласкаво просимо» чи «я до ваших послуг». Лякатися цього не потрібно. Відповіді на цю фразу теж немає, але завжди можна зробити уклін та ледь посміхнутися.

Тому обов’язково запам’ятайте ці особливості країни та сміливо вирушайте в мандри Японією.

Станіслав Ткацевіч