Автомобільні подорожі в Карпати користуються неабиякою популярністю серед туристів. А щоб зробити свій вояж захопливим, радимо відвідати мальовничі місця, які зустрінуться вам дорогою до гір.


Для того, аби доїхати до Карпатських гір з Києва, потрібно витратити мінімум десять годин. Заасфальтовані дороги (а подекуди й ні), звичайні узбіччя та автозаправні станції — усе це  є основним складником довготривалої поїздки. Але достатньо лише вчасно звернути зі сталого маршруту, щоб перетворити нудний прямолінійний рух на незабутнє турне Україною. Ми підготували п’ять локацій, які неодмінно варто відвідати дорогою до гірського відпочинку.

Коростишівський кар’єр

Перше мальовниче місце для зупинки розміщується всього за 100 кілометрів від Києва. Коростишівський кар’єр оточений густим сосновим лісом, має розкішні пейзажі та зачаровує кришталевою водою. Тут варто побувати кожному, хто цінує красу природи та потребує отримати нову дозу натхнення.

Якщо ви їдете влітку, то отримаєте чудову нагоду поплавати (але попереду вас чекає ще довга дорога, тож не забудьте про змінний одяг). Взимку краєвиди поряд з кар’єром теж зачаровують. Плесо покривається скоринкою льоду, а на скелях пухкою ковдрою лежить сніг.

Для вивчення місцевих пейзажів вам знадобиться приблизно дві години. Після того, як ви відпочинете та отримаєте новий заряд енергії, можете сміливо продовжувати свою мандрівку до наступного диво-місця.

Як дістатись: трасою Е40 до Коростишева, а потім поверніть в ліс навпроти стели «Гранітний кар’єр».

Хатинка на «Озері кохання»

Якщо їхати далі в Карпати через Житомир та Вінницю, то дорогою побачите село під назвою Старий Солотвин. Його побудували ще у XVI столітті й відоме воно не лише своєю давньою історією. Унікальним його робить невеличкий дерев’яний будиночок, який стоїть посеред річки Коденка.

Це місце нагадує епізод з казки. За останні роки воно стало популярною фото-локацією. Невеликий дерев’яний будиночок, побудований на «Острові кохання», оточений розлогими деревами, а з берега до будиночка веде мальовничий місток. Взимку це місце особливо романтичне — замерзле озеро, навколо — жодної душі.

Щоб зробити декілька фото (або декілька десятків фото), ви витратите 30-40 хвилин. А після цього знову помандруєте далі.

Як дістатись: трасою Е40 180 км до Житомира, а після цього південніше по М21 до села Старий Солотвин.

Тараканівський форт

Продовжуючи свою мандрівку трасою Е40, ви можете зупинитись неподалік від Дубно, де розміщується Тараканівський форт. Це унікальна оборонна споруда, яка служила на початку XX століття як захист залізничної гілки Київ-Львів. Попри те, що форт постраждав під час Першої світової війни, його унікальні стіни й гроти збереглися і до сьогодні. Особливо вражає вхід у внутрішню частину, який веде через стометровий підземний тунель. Не рекомендується самостійно оглядати форт, бо це досить небезпечно. Краще заздалегідь домовитися з екскурсоводом з сусіднього села Тараканова. Вас проведуть безпечним маршрутом, розкажуть легенди й історію цього місця.

Як дістатись: з Києва трасою Е40 за 50 км від Рівного.

«Тунель кохання»

Одне з найромантичніших місць в Україні, яке розміщується у невеличкому місті Клевань.

Між ним і селищем Оржів прокладена чотирикілометрова вузькоколійка, по якій вранці та ввечері ходить невеликий поїзд.

Залізниця засаджена деревами й кущами, з роками вони розрослися, утворивши природний тунель.

Як дістатись: з Києва 350 км трасою Е40 до Рівного, а потім звертайте на трасу Н22 та проїдьте 25 км до Клевані.

Теребовлянський віадук

Далі траса веде на Бучач, але, якщо прокласти маршрут через Теребовлю, на її околиці в селищі Плебанівка можна побачити справжнє архітектурне диво. Це міст-віадук, побудований за австрійською технологією понад сто років тому. Мости-віадуки будували над ущелинами і їхня архітектурна особливість полягає в аркових опорах.

Віадук у Плебанівці з’єднує два пагорби — по ньому прокладена залізниця. На сьогодні це один з кращих зразків європейського мостобудування, за що його внесли до рейтингу найкрасивіших мостів України. Арки віадука в Плебанівці нагадують міст Глефіннан у Великобританії, який з’являється у фільмі про Гаррі Поттера. Але на відміну від свого британського побратима, наш віадук трішки менший — всього дев’ять арок. Втім, це не заважає йому привертати увагу фотографів та туристів.

Як дістатись: через Плебанівку проходить траса М19, якою зручно діставатись з Києва через Тернопіль до Івано-Франківська. Головний орієнтир — старий хрест у Плебанівці, біля якого потрібно звернути до віадука з головної дороги.

Навіть одноманітну дорогу можна розбавити цікавими місцинами. І таке коротке турне стане чудовою розминкою для подальшого активного відпочинку у Карпатах.

Гарної подорожі!

Вікторія Безвенюк