2 вересня Руанда провела свій найпопулярніший захід, відомий як Kwita Izina. Церемонія відбулася у передгір’ях Національного парку вулканів. Подія зібрала високопоставлених осіб у галузі туристичного бізнесу, охорони природи, філантропії та була широко висвітлена у світових ЗМІ.


За повідомленням Breaking travel news, протягом останніх двох років цей щорічний захід проводився віртуально, через спалах COVID-19. Відновлення великого дійства на Kwita Izina 2022 означає повільне, але все ж таки відновлення туризму в Руанді.

Kwita Izina — це подія, яка базується на багатовіковому ритуалі, під час якого жителі Руанди дають імена своїм дітям у колі родини та друзів. У 2005 році Руанда презентувала його представникам природоохоронних організацій всього світу. Під час цієї церемонії дитинчата рідкісного виду гірських горил отримали імена, захист природоохоронних організацій і всесвітню відомість.

Після кількох місяців поширення Covid-19 по всьому світу були введені заходи, для мінімізації поширення хвороби. Ці превентивні заходи привели до пом’якшення деяких обмежень, що негативно впливали на індустрію туризму, наприклад, закриття кордонів. Але мандрівникам все ж довелося чекати слушної нагоди, щоб відвідати Руанду.

Про відновлення туризму засвідчив також факт відновлення традиції надання імені символічно обраній новонародженій горилі. На заході були присутні багато людей як з усіх куточків країни, так і з інших держав, зокрема, нещодавно коронованого монарха Британії, Його Величності Короля Чарльза III.

До та після Kwita Izina такі туристичні об’єкти, як Меморіальний центр Кігалі, національний парк Вулкани, національний парк Ліс Ньюнгве, озеро Ківу та національний парк Акагера заполонили туристи. Це свідчить про те, що туризм у Руанді справді відроджується.

Інтенсивні зусилля керівництва Руанди щодо збереження природи протягом останніх кількох десятиліть привели до того, що гірські горили отримали не тільки захист, а й можливості для процвітання популяції в природньому середовищі.

Прес-центр керівництва Руанди повідомив, що за останні п’ятнадцять років було ідентифіковано понад 350 гірських горил. Сьогодні Квіта Ізіна є частиною стратегії Руанди щодо збереження своєї природної спадщини та подальшого розширення ролі туризму в економічному зростанні країни.

Анастасія Головань