Існує багато переваг навчання за кордоном. Якщо ви вирішуєте поїхати в ту чи іншу країну вчитися за обміном або вступити до місцевого університету, ви отримуєте можливість поринути у нову для вас культуру, покращити мовні навички, знайти нових друзів та розширити свій кругозір.


У цій статті ми розглянемо найкращі країни для навчання для українців, наявність стипендіальних програм, перспективи та доступність.

Нідерланди

Фото з сайту: mews.eurabota.ua

Навчаючись у Нідерландах, ви зможете поринути у світ творчості та сучасного мистецтва. Тут ви знайдете як старовинні університети, започатковані ще в Середньовіччі, так і сучасні дослідницькі центри.

Система освіти тут багато в чому схожа на американську: вона гнучка, орієнтована на самостійність студентів та пропонує тисячі цікавих програм. Нідерландські університети відомі своєю високою якістю освіти та престижними дипломами.

Великою перевагою є величезна кількість програм навчання англійською мовою. І важливим плюсом будуть стипендіальні програми – місцевий уряд та університети пропонують стипендії для іноземних студентів.

Німеччина

Фото з сайту: osvita.in.net

Це чудовий вибір для студентів, які бажають здобути якісну європейську освіту. Німецькі університети пропонують глибокі знання, доступні ціни та престижні дипломи. Крім цього, володіння німецькою мовою, яку ви обов’язково там вивчатимете, значно підвищить шанси на успішне працевлаштування в Європі та світі. У державних університетах Німеччини плата за навчання для іноземних студентів становить до 650 євро в семестр, що є досить невисокою ціною для країн Європи. Також багато університетів Німеччини пропонують студентам можливість пройти стажування у великих компаніях.

Чехія

Фото з сайту: studinter.ua

Чеська освіта – це унікальне поєднання багатих історичних традицій, сучасних підходів та доступності. У 2023 році 9 чеських вишів увійшли до престижного рейтингу QS World University, що підтверджує високу якість чеської освіти. Багатьох також приваблює можливість безкоштовного навчання місцевою мовою. Тут ви отримаєте престижний диплом, широкий вибір програм різними мовами та стажування у провідних компаніях. Також чеський уряд пропонує стипендії для іноземних студентів. Низька вартість життя в самій Чехії, а вона є однією з найдоступніших за ціною країн Європи, надає цьому варіанту переваги.

Канада

Фото з сайту: proekt-obk.com

Це країна з високим рівнем життя, низьким рівнем злочинності та престижною системою освіти. Канада є однією з найосвіченіших країн світу. Завдяки державній підтримці університети повністю оснащені всім необхідним і навіть більше. Канадський диплом має пріоритетність у всьому світі, що підвищує шанси на успішне працевлаштування. Ця країна пропонує багато можливостей для працевлаштування після закінчення навчання. І крім цього, тут місцевий уряд та університети пропонують стипендії для іноземних студентів.

Бельгія

Фото з сайту: studyplus.com.ua

Бельгія – країна з можливостями для здобуття престижної освіти. Тут багато чудових університетів, а також всесвітньо відомих навчальних закладів. Будучи центром культурного, політичного та фінансового життя Європи, Бельгія приваблює абітурієнтів з усього світу. Важливо згадати, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну багато бельгійських університетів знизили плату за навчання для українських студентів, а деякі навіть пропонують безкоштовне навчання. Українські студенти можуть претендувати на різні стипендії,

що надаються як бельгійським урядом, так і університетами. Місцева освіта також забезпечує практичну підготовку, що збільшує шанси на працевлаштування після закінчення навчання. Важливим плюсом також є розташування Бельгії – вона знаходиться в центрі Європи, що дозволяє легко подорожувати іншими країнами.

Естонія

Фото з сайту: osvita.ua

Це дуже комфортна та спокійна країна, при цьому з гарним рівнем освіти. Сюди їде багато студентів пострадянських країн, що полегшує процес адаптації. Освіта, здобута в цій країні, автоматично визнається по всій території Євросоюзу. Також відчиняються двері працевлаштування в Скандинавських країнах, де досить скептично ставляться до решти європейських дипломів. Ще одним плюсом є різноманітність англомовних програм навчання. Для громадян ЄС та інших країн, які мають карту постійного мешканця Естонії, навчання у державних університетах безкоштовне. Вартість життя в Естонії нижча, ніж у середньому по Європі. Це країна, що динамічно розвивається, а значить в ній легко знайти своє робоче місце.

Туреччина

Фото з сайту: atlasedu.com.ua

Спекотна країна з багатою культурою та доступною вищою освітою. Вартість навчання в турецьких університетах порівняно нижча, ніж у Європі. У Туреччині багато сучасних університетів із добре обладнаними лабораторіями та бібліотеками. Пройти навчання у місцевих вишах можна за більш ніж 45000 різноманітними програмами. Дипломи більшості ЗВО Туреччини визнаються у всіх європейських країнах. Незалежно від місця навчання, будь то школа, університет чи коледж, студентам доступні різні можливості для саморозвитку та дозвілля. Практично в усіх навчальних закладах діють соціальні клуби, спортивні команди, тематичні гуртки. Турецькі університети мають партнерські відносини з університетами та компаніями по всьому світу, що дає студентам можливість пройти стажування в інших країнах Європи. Дуже великим плюсом є те, що безкоштовні програми освіти доступні не тільки турецькою, а й англійською. У перший рік навчання вам будуть доступні безкоштовні курси турецької мови.

Перед вибором країни рекомендується ретельно розглянути усі варіанти, що сподобалися, щоб процес навчання приносив задоволення і підходив вам за всіма важливими параметрами.

Це складний та відповідальний вибір, але не бійтеся виходити із зони комфорту та пробувати нове! Навчання за кордоном може стати незабутнім досвідом, який змінить ваше життя на краще.

Софія Рязанова
(Головне фото: згенеровано ШІ)