Якщо ви плануєте свою незабутню відпустку на казковому морському курорті — саме Шрі-Ланка може стати тією тропічною країною, яка зачарує вас своїми дивовижними пляжами та райською атмосферою.    


Восени, а вже тим більше взимку, неодмінно хочеться хоч ненадовго втекти від холодів і урвати шматочок літа. Поніжитися на золотистих пляжах, поплавати в морі або океані, зануритися в культуру загадкової екзотичної країни, спробувати нову кухню і без обмежень поглинати солодкі ананаси, манго та інші тропічні фрукти — все це доступно на Шрі-Ланці.

Шрі-Ланка острівна країна, що лежить в Індійському океані й відмежовується від півострова Індії по протоці Палк. Близькість до Індійського народу сприяла тісній культурній взаємодії між Шрі-Ланкою та Індією з найдавніших часів. На перехресті морських шляхів, що перетинають Індійський океан, Шрі-Ланка також зазнала культурних впливів від інших азіатських цивілізацій

Пляжі Шрі-Ланки — це кілометри узбережжя з дрібним, приємним на дотик піском, кокосовими пальмами на березі та різнокольоровими рибками в океані. Умовно всі пляжі Шрі-Ланки можна розділити на 2 групи: найбільш популярні туристичні пляжі південного і західного берегів або ж менш багатолюдні, але відомі своїм багатим підводним світом пляжі східного узбережжя.

Цей острів сподобається і тим, хто просто має намір розслабитися на пісочку, і тим, хто не мислить відпустки без поїздок по старовинним містам,  захоплюється культурою та історією. Безкраї зелені гори, пагорби, мальовничі поля, засаджені знаменитим цейлонським чаєм, треккінги до водоспадів і на вершини пагорбів — все це у вашому розпорядженні.

Підводний рай — це реальність

Якщо ви полюбляєте серфінг, дайвінг чи снорклінг, то Шрі-Ланка — відмінне місце для цих захоплень. Дайверів всього світу Шрі-Ланка притягує різноманітністю коралів, великою кількістю незвичайних морських мешканців (риби-ангели, мавританські ідоли, риби-папуги), а також дельфінами і китовими акулами, яких можна побачити з березня по квітень.

Та головною особливістю дайвінгу на Шрі-Ланці є відвідування підводних скель, гротів і затонулих кораблів. Для огляду відкриті близько 20 загиблих судів на глибинах від 8 до 30 метрів. Це танкери, пароплави, суховантажі, торгові судна і навіть сучасний вантажний корабель. Більшість з них знаходяться в чудовому стані, тож туристи мають можливість поплавати всередині.                                  

Рибальське поселення Негомбо

З усіх пляжів Шрі-Ланки Негомбо (Negombo Beach)  є найближчим до міжнародного аеропорту, знаходиться в 38 км на північ від столиці Коломбо. Дістатися сюди дуже просто, саме тому пляж Негомбо найчастіше вибирають для нетривалого відпочинку на морі.

Готельна зона розташована трохи в стороні від однойменного містечка — готелі, ресторанчики і гестхауси тягнуться один за одним уздовж берега. Наприклад, «Old Rest house» — найстаріший готель в Негомбо. Колись в ньому навіть зупинялася Королева Англії Єлизавета II.

Негомбо використовують як транзитний пункт в кінці поїздки. По-перше, звідси до аеропорту ближче, ніж зі столиці. По-друге, готелі тут дешевше, ніж подібного рівня в Коломбо. По-третє, додатковий день на морі перед від’їздом ніколи не буде зайвим!

Але обовязково врахуйте, що готель краще шукати в пляжній зоні, адже саме місто не запропонує такого широкого асортименту. А взагалі, Негомбо — це одне з   найбільших рибальських сіл на Шрі-Ланці з безліччю рибалок й рибальських човнів, тому містечко трохи брудне та незатишне, разюче відрізняється від інших курортів, націлених саме на туризм.

В якості розваги тут можна подивитися на рибалок рано вранці. Якщо такий колорит не потрібен, то межі готельної зони можна не залишати, там є все, що потрібно для відпочинку: кафе, сувенірні лавки, оренда мотобайків і велосипедів.

Крім пляжу в околицях Негомбо можна хіба що подивитися таку найстарішу пам’ятку, як старий форт з 400-річною історією, який пізніше став в’язницею. Крім форту тут повно храмів, причому католицьких. Також Негомбо називають цейлонською Венецією. Річ у  тому, що колонізатори (португальці і голландці) побудували мережу каналів для човнів і кораблів, яку використовують і досі.  

Кухня Шрі-Ланки дуже схожа на Індійську. Для приготування страв використовуються ті ж самі продукти: риба, тропічні плоди, багато зелені, прянощі тощо. Місцева їжа дуже колоритна та різноманітна. У більшості готелів Шрі-Ланки можна знайти блюда як місцевої, так і європейської кухні. Всі вони зазвичай мають марки, для прикладу: червоний перчик – вказує на те, що страва гостра, перекреслений перчик – вказує на нейтральні страви.

Культурна спадщина – дев’ять об’єктів ЮНЕСКО

Площа цього острівця є досить невеликою — всього лише 65,6 тис. кв. км., проте тут знаходиться дев’ять об’єктів ЮНЕСКО. Побувати на Шрі-Ланці й не витратити 3-4 дні на відвідування найцікавіших пам’яток – означає не побачити і не зрозуміти цей острів. За 3 дні можна встигнути оглянути тільки краще. За тиждень можна побачити основне. А щоб подивитися все не досить і 2-ох тижнів. Від будь-якого  популярного готелю південно-західного узбережжя їхати на екскурсії потрібно декілька годин. Це важливий момент, який варто враховувати при плануванні своєї відпустки.

Країна є дуже привітною та відкритою для туристів. Але є речі про які не можна забувати. В першу чергусувора гігієна. Водопровідна вода для вживання не рекомендується: краще використати мінеральну воду та інші напої фабричного розливу.

Радимо брати з собою засоби від комарів і звичайні ліки. Не забувайте про сонцезахисні засоби, адже тут можна не на жарт засмагнути навіть у вітряну погоду. І гарна новина  – обов’язкових щеплень для відвідування Шрі-Ланки немає.

Також потрібно пам’ятати і про звичаї країни: не слід заходити в храми у шортах чи в одязі з відкритою спиною і плечима, при вході в храм треба знімати взуття, а стояти спиною до статуї Будди вважається поганим тоном і неповагою до місцевих звичаїв.

Не потрібно забувати і про незвичайних мешканців цієї дивовижної країни. Адже численні зграї знахабнілих мавпочок стали на Шрі-Ланці чимось на зразок стихійного лиха. Вони повсюди і дуже нав’язливі. Можуть вирвати з рук їжу або речі, навіть фотоапарат або відеокамери. Крім того, мавпи можуть пролізти в готельний номер і влаштувати там «фірмовий» погром. Тому перед виходом завжди слід щільно закривати вікна або спеціальні протимоскітні рами з сіткою.

Але подорож на Шрі-Ланку варта того, щоб на неї зважитися. Вражень вистачить на все життя.

Ковальчук Валерія
(Фото з відкритих джерел)