На Закарпатті розташоване невеличке місто Ужгород, вулиці якого на весні стають рожевими, а чудові ресторанчики, де готують українські страви, запрошують гостей. А атмосферою  Ужгород нагадує європейське містечко.


Ужгород – це  місто біля кордону зі Словаччиною. Будинки в цьому містечку не високі, там тільки є два шістнадцятиповерхових будинки, тому що Ужгороді заборонено будувати багатоповерхові будинки через землетруси. Навесні у місті квітнуть сакури. Ужгород – це єдине місто в Україні, де так багато сакур. Вони там повсюди: на головній вулиці, в скверах та навіть на подвір’ї. Місто стає чарівним в період квіту цих дерев: гілки сакур створюють рожеві хмаринки, пелюстки вкривають землю, а іноді дме вітер та кружляє їх.

Зупинитися краще в якомусь готелі за містом. Наприклад, біля Ужгороду є готельний комплекс «Золота гора». На території готелю розташовані басейни з термальною водою. На вулиці знаходяться три басейни: один дитячий, один великий в якому температура води +28 і один маленький з температурою +38. Також на території комплексу є сауни, спортивний зал та два ресторани. Там готують переважно українські страви: банош, вареники та інші. Дуже цікаво, що на Закарпатті деруни називають кремзликами. До речі, на Закарпатті дуже смачно готують банош з бринзою та шкварками.

В Ужгороді також багато ресторанів та кав’ярень зі смачною їжею. Ось в «Штефаньо» можна спробувати торт «Ужгород» та інші смачні десерти. Ця кав’ярня знаходиться на вузенькій вуличці біля Ужгородського кафедрального собору, який знаходиться на пагорбі. А на обід можна завітати на каву до кав’ярні «Chia», яка знаходиться біля пішохідного мосту. Там смачні сніданки та неперевершені десерти без цукру. Рекомендую спробувати лаймовий десерт з кокосовою стружкою.

Почати прогулянку Ужгородом можна з пішохідного мосту, цей міст побудований через річку Уж. А вздовж річки з одного та з іншого боку розташовані алеї вздовж яких ростуть дерева. Біля мосту також розташовані ресторанчики з терасами, де можна поїсти та насолодитися видом на річку Уж. Далі на березі річки знаходиться Ужгородська синагога. Її можна легко впізнати, вона червоного кольору та архітектурою відрізняється від інших будівель в місті. Біля синагоги знаходяться вулиці з магазинами та невеличкий базар, де можна придбати паприку. В Ужгороді місцеві часто додають паприку до своїх страв.

Неподалік від Ужгородського кафедрального собору розташований Ужгородський замок. Навколо нього є величезний рів та кам’яні стіни. Навколо замку також розташований сад, там теж ростуть сакури. І на території саду є невеликий оглядовий майданчик, звідки видно місто. Замок також має свій внутрішній дворик, у якому розташований колодязь. Щоб потрапити на екскурсію в середину замку краще приходити в першій половині дня, бо він рано зачиняється. В саду окрім дерев також багато скульптур та є невеликий макет всього замку з двориком, садом та укріпленням навколо.

Ліпше відвідати Ужгород весною, щоб побачити його у всій красі. Місто чарує своїми будинками, людьми та набережною. Ужгород пахне свіжістю та кремзликами.

Дарина Гончарук
(Фото автора)