Статуя Свободи у Америці, Бурдж Халіфа у Арабських Еміратах, Ейфелева та Пізанська башти у Європі. Ці відомі об’єкти архітектури та туризму досить легко знайти перебуваючи у країнах, де вони розташовані. Та сьогодні ми познайомимо вас із списком не таких помітних, але не менш цікавих місцин та пам’яток, які варто відвідати.Найменші вулиці світу

«Кліпніть і ви пропустите вулицю Ебенейзер-Плейс», – саме такі слова ви можете почути на екскурсіях. І справді, вуличка на півночі Шотландії у містечку Уік є найменшою (або ж найкоротшою) вулицею в світі. Довжина вулиці складає всього 206 см, однак і на такому клаптику землі вийшло розташувати не просто будинок, а готель з чималою кількістю номерів та власним бістро. Звісно із самого закладу є декілька виходів на інші вулиці, однак головний вхід знаходиться саме на Ебенейзер-Плейс 1.

Однією із найвужчих вуличок є німецька Шпроєрхофштрассе, що у Ройтлінгені. Вона вважається повноцінною вулицею і зовсім не туристичним, за місцевими мірками, об’єктом. Вулиця навіть нанесена на карту міста, на відміну від подібних європейських рекордсменок, які здебільшого виконують декоративну функцію. У найвужчому місці ширина Шпроєрхофштрассе сягає 31 см, а в найширшому аж 50 см. Подібними вуличками можуть похизуватися й інші країни Європи – Італія та вулиця Віколо де ла Віріліта із шириною в 43см, Чехія та Винарна Чертовка – 70 см і багато інших. Радимо завітати на ці вулиці перед тим, як відвідувати заклади із місцевою їжею.

Мініатюрні пам’ятники, або туристичний квест

Вулиці, хоча й найменші, знайти досить легко, варто лише вправно скористатися картою. Однак, є такі туристичні об’єкти, пошук яких – той ще виклик. Одним з таких є пам’ятник Залізному хлопчику, який дивиться на місяць. Він знаходиться у шведському Стокгольмі поблизу фінської церкви. Висота хлопчика сягає 15 см, та й такий малюк привертає чималу увагу туристів та місцевих. Часто можна побачити, як біля нього лишають монетки та цукерки, а самого Залізного хлопчика вдягають у шарф та шапку, прикрашають квітами в залежності від сезону.

Київ відомий серією мініатюрних пам’ятників від проекту «Шукай!». Вони розташовані по всьому місту і уособлюють певні автентично-київські сюжети, такі як Київський торт, Котлета по київськи, Сухе варення, тощо.

Цей проект спрямований на певну подорож містом, у пошуках усіх мініатюр і приваблює не лише гостей столиці, а й самих киян.

Польський Вроцлав також тішить гостей міста квестом – по всьому місту розташовані скульптурки гномів, які бездоганно вписуються у пейзаж міста. Самі ж жителі міста подейкують, що ще нікому не вдавалося перерахувати усіх гномів, адже фігурки часто «зникають» зі своїх місць. Кожен гном сягає близько 40 см, а сам автор налічив приблизно 385 своїх творінь. Гном тато вважається найстаршим жителем Вроцлава, молодші та не менш милі гноми є відображеннями різноманітних професій. Так у місті з’явилися гноми пожежники, сажотруси, лікарі, професори та навіть в’язні. А ви зможете знайти усі мініатюрки? Прийміть участь у квестах від європейських скульпторів і отримайте незабутні враження в подарунок.

Найбільші мініатюри світу

Найбільшими серед найменших туристичних пам’яток є країни, які посідають рекордні місця у списках найбільш малих держав світу. Очолює даний рейтинг Ватикан, який є найменшою визнаною державою в світі. Його площа становить всього 0.44 км2 , а населення – трохи більше 800 осіб. Сам Ватикан є державою у державі і розташований він в Італії. Цікавим місцина буде для паломницького туризму, адже вона є певною Меккою для католиків.

Ще однією мініатюрною державою є Князівство Ліхтенштейн площею у 160км2 та населенням близько 37 тисяч осіб, що є набагато більшим за попередній Ватикан, однак все ще достатньо невеликим, щоб називатися карликовою державою. Місце досить автентичне, адже вдало розташоване у Альпах, а на заході країни протікає одна з найбільших річок Європи – Рейн. Не зважаючи на розмір, Ліхтенштейн має досить багато цікавих туристичних об’єктів, серед яких Художній музей Ліхтенштейну – найбільший міжнародний музей сучасного мистецтва. Країну можна обійти пішки за вихідні, при цьому один день витративши на огляд пам’яток, та фото на фоні прекрасних краєвидів гірського хребту та типових будиночків. Це робить Ліхтенштейн якимось фантастичним казковим місцем, до якого точно варто завітати.

Мініатюрні вулички, скульптурки та навіть країни, ніби з паралельного всесвіту казкових ельфів та гномів ваблять туристів звідусіль аби показати свою велич, всупереч своїм розмірам. Не слід недооцінювати ці маленькі неймовірні туристичні пам’ятки. Краще відвідайте їх, та переконайтеся у тій чарівності, яку приховує маленький світ.

Анна Тарасенко